מעוניין ללמוד תואר ראשון בהיסטוריה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תואר ראשון בהיסטוריה

תואר תואר ראשון בהיסטוריה

איפה מתחילים? איך מתחילים? היסטוריה ארוכה של אלפי שנים של אומות שונות מקומות שונים והוויה שונה , איך מבינים היסטוריה בעולם שפעל והכיר הכל אחרת , איך לומדים מהיסטוריה ועוד ועוד בתואר מרתק ולא בהכרח פשוט ללמידה , תואר בהיסטוריה עוסק במגוון זמנים ומקומות ולכן יש לסרטט אותם על גבי שנים ובאופן מסודר אך התואר בוחר לראות את ההיסטוריה מכיוונה של היהדות וארץ ישראל .

הבחירה אם כך לחלק את ההיסטוריה לפי דתות ומאורעות היסטורוית משמעותיות כגון תקופות מלוכה ואימפריות , תקופות מלחמה ועבדות , הבדלי תרבויות ויבשות אבל קודם לכן יש ללכת הרחק אחורה ככל שניתן וללמוד על יוון הקלאסית על התקופה ההלניסטית על רומא האימפריה ואף ירושלים עיר שכולם מתעניינים בה לדורותיה ועליה לרגל אליה על ידי כל שלושת הדתות באיזור זה מתקיים מאוחר יותר מרד בר כוכבא ועוד אירועים משמעותיים והיסטורים

יהדות 

לומדים על הארכיאולוגיה והממצאים בארץ ישראל בתקופת המקרא וזאת כדי ללמוד על יהדות ותולדות עם ישראל בתקופת בית המקדש הראשון , גילויים של מגילות עתיקות של בית חשמונאי ומקראות על יהדות רומא ועוד. ומשם ניתן להמשיך אל עבר היהדות במאה ה18 ללמוד על תרבותה היהודית והשפעות הדת על החברה ויצירתה של 600 שנות היסטוריה בפולין ויהדות רוסיה במאה ה20 בתקופת ברית המועצות וההמשך הטבעי אל עבר ציונות וארץ ישראל דרך הכרתה של התנועה הציונית  ודרך הכרתה של ישראל כבית היהודי בין מלחמות עולם ובמקביל לימי השואה ורצח של 6 מליון יהודים באירופה ותום תקופת תור הזהב באירופה.

מלוכה ואימפריות

מעיינים בחילופי המלוכה המתוארים בספרי הנביאים במלכות ישראל ועוסקים עוד במשטרים ביוון העתיקה  ואל השלטון הפרסי והשלכותיה על יהודי העולם 

נצרות

מיהי הכנסיה הקתולית בימי הביניים ? מהם האידיאולוגיות שלהם ואיך הם השפיעו בפוליטיקה וכמובן איך זה השפיע על יהודים באירופה מקום משכנה של הכנסיה הקתולית  עוסקים בנצרות הקדומה העולם היווני והרומי ותקופות העבדות , מסעי הצלב ואיך נראו הילדות בימי הבניים ואף איך נראו שנות הרנסס של היהודים תחת כנפי הכנסיה.

איסלאם

יש ללמוד את מבוא להיסטוריה של האיסלאם על ידי בחינה של אירועים ומוסדות של דת האיסלאם בחינה של הידע הדתי הסמכות הקריזמה באסלאם ויהדות צפון אפריקה במאות ה19 וה20 ויהדות תימן 

בדילוג חזרה לאירופה יש לבחון את תרבות ההשכלה וההגות שמתפתחת במאה ה18 ובוחנים בה השכלה כללית והשכלה יהודית ההתפתחות באמנות ובמוסיקה במקביל לעלייתה ונפילתה של הקיסרות הסינית תקופת האושר של גרמניה והפיכתה לאומת תרבות והתמודדות יהדות רוסיה עם העת החדשה והתמודדות יהדות רוסיה וגרמניה עם המודרניזציה וההתבוללות ומשם ישירות לאנטישמיות הקשה במאה ה19 בכל אירופה ובהמשכה בשואת יהודי אירופה.

המזרח התיכון מבוא להיסטוריה בבמזרח התיכון בעת החדשה ועיסוק במזרח התיכון בין מלחמות העולם במאה ה20 ואל עבר המזרח התיכון בימינו הבנה של האדם הכלכלה הנוער החינוך והפוליטיקה המסובכת כל כך במזרח התיכון .

תואר זה מתאים לאנשים שבאמת נהנהים מהיסטוריה וסיפורים מרתקים על העבר , הידע שנצבר אמנם אינו מאפשר שימוש יומיומי מעבר להרשמה של הסביבה אבל לאלו שאוהבים תחומי היסטוריה או לאנשים עם זכרון טוב זה יכול להיות כלי מדהים ויחודי לסביבה חומרית וחסרת היסטוריה

העיסוק במקצועות ההיסטוריה בהדרכה או במחקר מוגבלים מאוד ולכן מומלץ להשקיע שנה נוספת ולהרחיב ידע ולרכוש תעודת הוראה מלאה ולעסוק בחינוך באופן שיאפשר להתפרנס בכבוד.


מעוניין ללמוד תואר ראשון בהיסטוריה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תואר ראשון בהיסטוריה

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

פרטים נוספים