מעוניין ללמוד תואר ראשון בפילוסופיה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תואר ראשון בפילוסופיה

תואר תואר ראשון בפילוסופיה

פילוסופיה היא האהבה לידע וחכמה , פילוסופיה זה תחום נרחב מאוד שנוגע לכמעט כל מושגי היסוד לקיום שלנו , למציאות ולהכרה , להגיון ולמוסר ועוד ועוד , הפילוסופיה היא מעין שיטה של ביקורת שמנסה להגיע לתשובות בנושאים שקשה לענות עליהם באמצעות השכל הישר , ההגיון. בגלל רוחב היריעה של הפילוסופיה אין הגדרה ממשית למהי הפילוסופיה והעוסקים בו בעצמם אינם יודעים להגדיר במה הם מתבוננים.

אף אחד לא יודע איפה ומתי החלה להתפתח הפילוסופיה וניתן להניח שתמיד מיומה הראשון של האנושות על פני האדמה היו שאלות לסיבות לקיומם של בני האדם ומהו מטרתם על פני האדמה?.. אם זאת הפילוספויה משתנה בין איזור לאיזור ואדם לאדם מאחר וההגיון והשכל הישר משתנה במקומות ובתקופות שונות (דברים הגיוניים של היום היו תמוהים אתמול וכן ההיפך) אך ניתן לחקור זרמים של פילוסופיה שהגיעו מהמערב או מהמזרח ומיבשת אפריקה.

דיונים משמעותיים בפילוסופיה עוסקות בשאלות קשות שעליהם לעולם לא יהיה מענה הולם , כדוגמה שאלת האל וחלקו ביקום והעולם שלאחר המוות וכו , יש להשים את הדברים על השלחן הפילוסופיה היא מעיין תאורתי של רעיונות של בני אדם העושים שימוש בהגיון שונה ובזויות אחרות על העולם והמשמעות לפילוסופיה בחיי היום יום של אנשים רבה אך אין בה כסף או תהילה מאחר ולא ניתן להוכיח דבר.

למרות כל זאת הפילוסופיה נחלקת לענפים שונים חלקם עוסקים בתורת ההגיון , תורת היש (הקיים) ותורת ההכרה וענפים אחרים עוסקים בתרבות פוליטיקה ואסתטיקה כל ענפים אלו והראיה שלהם משתנים מדור לדור בהתאם לבני האדם והראיה שלהם של העולם. וניתן לראות איזכורים לפילוסופיה בתקופות שונות בימי הביניים במצריים ביוון וברומא ואנו לומדים להכיר אותם וללמוד את העולם והזוית ממנו הם ראו את הדברים.

"חקר גבולות התבונה" "הפילוסופיה מחפשת את קווי המתאר של העולם" "תיאור כללי של היקום" הם רק חלק קטן מהתיאורים לפילוסופיה , בפילוסופיה מטילים ספק בכל דבר ובמידה ויש יסוד או משהו מקובל אנו נשאל מהו אותו יסוד ומה משמעותו? בסופו של יום אין שום ישום ממשי בעולם המודרני והערך לפילוסופיה בימינו מהנמוכות בכל הזמנים , אין כבוד או הערכה לפילוסוף ויש שיזלזלו בידע זה.

במידה ואתם מחפשים להינות ולפתח את המח בצורה שלא הכרתם , במידה ואתם פשוט אוהבים לעבוד עם השכל הישר ולחדש הכל ובכל זמן נתון זהו אחד התארים המדהימים והכייפים ביותר ללמידה  , ניתן להפעיל את הידע והזוית ראיה של הסטודנט ובמקביל לשמוע מהם הזויות של אנשים אחרים במוסד הלימודים במדינה ובעולם ולנסות להשוות לדעות ותאוריות פילוסופיות בימי הביניים או בתקופות המקדש. בנוסף הלמידה של הכלים הביקורתיים שיאפשרו להפוך כל דבר לבעל משמעות נסתרת שכדאי ואפשר לבחון יהפכו את העולם והתהליכים המתרחשים בכל יום למרתקים במיוחד .

אמנם לא נעשים עשירים מתואר זה ונהוג לקחת תואר דו חוגי המשלב פילוסופיה אבל לאנשים הנכונים זה יכול להיות חוויה שבהחלט שווה ותהפוך את רכישת התואר לנעימה ומרתקת יותר , העולם הפילוסופי אין סופי ולכן ההתפחות בתחומי הפילוסופיה אינה חייבת להסתיים בסיום הלימודים ומומלץ להמשיך לקרוא והלרחיב ידע גם לאחריו ולהינות מסט כלים שיהפוך אתכם לאנשי שיחה מרתקים ויהפכו שיחה אתכם לסוערת ומגוונת , לדתיים תואר זה יכול להעלות קושיות בנושאי דת וקיומו של האל שלא בהכרח יהיו לכם עליהם תשובות ויש לדעת זאת.

בקורסים המחברים את התואר יש הרבה למידה של כלים והיסטוריה יחד עם מבואות לענפי הפילוסופיה השונים יחד עם סוגיות מרכזיות בנושאי דת ומדינה , שוויון וחשיבה היסטורית וכמובן אי אפשר בלי להתמודד עם בעיות שעולות במדע - קורסים אלו אינם קשים אך בחלקם אינם מרתקים בהוויה שלהם אך לאחר סיום הלימודים תלמדו להעריך את התחום בכל זאת.

 


מעוניין ללמוד תואר ראשון בפילוסופיה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תואר ראשון בפילוסופיה

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

פרטים נוספים