מעוניין ללמוד תואר ראשון בלשון העברית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תואר ראשון בלשון העברית

תואר תואר ראשון בלשון העברית

הלימודים לתואר ראשון בלשון העברית אמורים להעביר ידע על הלשון העברית לתקופותיה השונות וכמובן הקניית ידע שימוש נכון ומדויק יותר בשפה כמו לכל תחום יש לשפה היסטוריה , מקורות ושימושים שונים שבלימודי השפה עוברים על כולם ומחברים את הפאזל להבנה של השפה במלואה.

שימוש בשפה , השפה העברית זוכה לעדנה ופריחה מאז קום המדינה , השימוש בה נעשה בעיקר בישראל אבל גם בכל העולם במוסדות הלימוד הטובים ביותר השפה העברית זוכה להתעניינות וסקרנות בגלל היותה שפה שמקורה בתנ"ך ונוצרים רבים מוצאים בו עניין ומעוניינים להכיר את יסודות התרבות שלהם ושל היהודים.

אם זאת , כמו כל שפות העולם כיום גם העברית מושפעת מהרב לאומיות והמודרניזציה שסוחפת את העולם , כאשר כל מוצר חדש כל הייפ בנושאים שונים וכל העיסוק של הדורות הבאים נמצא באינטרנט החדירה של השפות האחרות ובפרט של האנגלית לחיי היום יום מורגשת מאוד , השימוש במילים החדשות שיוצרים לכל הקשור לקידמה נכשל באופן צורם , והבחירה של דוברי השפה בכללותם להעדיף את קבלת השפה האחרת על פניה , בנוסף לעובדה ששפה שניה היא עניין מקובל והתפתחות של עברית מודרנית אינה מתאפשרת

היסטוריה , העברית היא שפה מאוד פעילה חיה ותוססת והשורשים שלה עתיקים היסטורים וניתן לומר גם די יחודיים , משימוש בשפה בידי לשון חכמים במקרא ועד השימוש בה בשנות תקופת הביניים ומקורה בשפה שמית שהחלה את דרכה כשפה משותפת ליהודים ושומרונים וכשמו המכיל את המילה "עברי" הוא החל בידי אבותינו הראשונים בתנ"ך (כינוי לאברהם) ולשפה היחודית של היהודים בכלל נקרא "יהודית" אך ייתכן שזו ניב שבשימוש חלקו של העם בלבד.

במהלך הדורות גם בתקופות ובמקומות בהם לא עשו שימוש בשפה העברית הכתבים והמשנה , תלמוד ועוד עשו שימוש בלשון וכל כתבי ההלכה ופסקי הדין הרבניים וכל השימושים התורניים נעשים על מצע השפה העברית , לכתב האלפבטי מיוחסים כוחות מסוימים ושיטות של ראיה בתחומי הגימטריה (חישובים שונים על גבי אותיות) שיש המאמינים שלהם משמעויות נסתרות בהבנת המקרא.

הלימודים בקורס , הסטודטים רוכשים בסיס עיוני ומתודי בחקר השפה העברית והיא נלמדת מנקודות מבט שונות , הכרה של העברית בתקופותיה השונות והעברית העתיקה שהיתה שונה במעט מהעברית המודרנית , כתיבה אקדמאית בעברית  , תחביר בלשון העברית והשינויים שחלים באופן טבעי בלשונות. כאשר מסתכלים על לימודי הלשון העברית בוחנים את הגלגולים השונים שהשפה עברה במהלך השנים בהם היהודים לקחו חלק בתרבויות שונות תחת חוקים ושימוש בשפות שונות.

במהלך הלימודים רואים איך השפה העברית מחברת בין יהודים בכל העולם ובכל מצב ומאפשרת להם להתמודד יחד בבעיות והשימוש שנעשה עם השפה העברית במהלך תקופות השונות.

במהלך לימודי התואר בלשון , לומדים גם מעט בלשנות שקשורה לשפה העברית שמהווים כלים להבנה וניתוח של מקורות והדקדוק הנכון לשימוש בלשון וזאת במטרה לאפשר כתיבה וקריאה נכונה. בין השאר נלמדים המשמעויות בלשון , חקר החיבורים והמשפטים , חקר צלילי השפה וחקר מבנה המילה והשיחה.


מעוניין ללמוד תואר ראשון בלשון העברית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תואר ראשון בלשון העברית

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

פרטים נוספים