מעוניין ללמוד תואר ראשון בספרות ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תואר ראשון בספרות

תואר תואר ראשון בספרות

השם "ספרות" מהווה שם כולל ליצירות אמנות מסוגים שונים כל עוד הדרך בה המסר מועבר באמצעות השפה והמילים , כלומר ספרות זה ספרים , מאמרים  , עיתונאות ועוד ולכל פרי ספרותי יש צד שכותב ומחבר וצד שמקבל , מקובל לחשוב על ספרות במושגים כגון "דמויות מצויירות" "סופר" "סיפורי עם" "משל" אבל יש סוגים שונים של ספרות לדוגמה יומן או ביוגרפיה שנחשבים אף הם אומנות בתחום הספרות.

במהלך הלימודים לתואר לספרות נחלק את הקורסים ואת הנלמד על פני כמה קטגוריות עיקריות , נדבר על הדמויות ועל סופרים ידועים , נדבר על ההיסטוריה של הספרות והספרות היהודית בפרט , נדבר על שירה כתובה ועל אופנים אחרים של ספרות , ועל המשמעויות שיש לכך אחת מהמושגים הספרות החלה כבר בעולם הקלאסי בעת העתיקה ומוכרים מאוד ספרות מצריים שנמצאו ומתארים אלים ומיתוסים שחלקם סותרים האחד את השני.

יש ספרות מהתקופה המקראית ולאחר מכן במצריים , ביוון , ברומא ובכל הממלכות והאימפריות בימי הביניים , זהו אחת מאופני התרבות החשובים ביותר של כל הזמנים ומחברי חיבורים ספרותיים זוכים לכבוד והערכה רבה במיוחד מתקופת הרנסנס ועד היום , כל מחבר עשה שימוש בסוג אחר של ספרות היו שעסקו בסיפורת ועסקו בספר , אחרים עשו את שמם בדרמה ובשירה וגם בתוככי הסוגים היו ג'אנרים לכל דבר ואין מחבר סיפרי הילדים כמחבר סיפרי מדע.

הספרות עצמה כמקצוע כוללת בתוכה 2 סוגי אנשים את היוצרים ואת החוקרים , כאשר הראשונים ממשיכים בשושלת היצירה ומביאים לעולם יצירות חדשות כגון כתיבת שירים ולחנים חיבור ספרים ומחזאים ותסיריטאים שעובדים מאחורי הקלעים. הסוג השני חוקר ומחבר ספרים על העולם הקדום ומהווים מעין היסטוריונים ובינהם גם כאלה העוסקים אך ורק בביקורת ואינם יוצרים דבר אך תורמים את תרומתם לספרות בצורה אחרת. בעוד הסוג הראשון יכול להרויח הון על ידי חיבורים של רבי מכר או כתיבה ואו הלחנה של שירים הסוג השני לא נהנה מהתהילה ונהנה מפרות היצירה של אחרים.

בתוך הספרות הכללית שמוכרת לכולנו יש ספרות יהודית עברית שבעצם מסמנת את ארון הספרים היהודי וכתביו השונים לאורך ההיסטוריה נכתבו בעברית , כשבמהלך הדורות הספרות הכתובה בעברית היו ספרי קודש והלכה בלבד עם תחייתה של הלשון העברית  החלו להיכתב ספרים עבריים בנושאים מגוונים ושונים שנועדו להנאה ובנוסף החלו לתרגם ספרי חול לועזיים לשפה העברית. 

לספרות יש חלק גדול ומשמעותי בהתפתחותה של אומה ושל מדינה , ספרים הנכתבים בשפת מדינה ומבקרים את פועלה לא רק שמועילים מיידית לחברה אלא גם נותנים לדורות הבאים חלון אל תוך עולמינו , כל מה שהחוקרים יודעים כיום בנושאים רבים מבוסס על הספרות של אותם ימים ולכן מחברי הספרים דאז זוכים לתהילה כה גדולה , כיום למדינת ישראל יש מאות ואלפי סופרים ויוצרים שבונים את ההיסטוריה עם הזמן ויוצרים כתבים בהם מזדהים תושבי ישראל אם זה בכתבית שירים ואם זה בספרות הילדים המשובחת.

ללמוד לתואר ראשון בספרות זה לא פשוט ולכן לרוב מחברים את התואר בספרות לתואר נוסף במסלול דו חוגי המאפשר גיוון ומציאת עבודה לאחר מכן , לרוב סופרים הם עצמאיים ואינם עובדים עבור האחר עם זאת בשנים האחרונות ניתן לראות שכירים בתחומי התקשורת שעובדים בכתיבה עבור אחרים בין בעיתונות או באינטרנט למטרות רווח או פוליטיקה.

התואר אינו מיועד למי שחולם להיות עשיר או אמיד , תואר זה בעיקר מרחיב דעת וידע ויהפוך אותך לאיש שיחה מעניין.


מעוניין ללמוד תואר ראשון בספרות ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תואר ראשון בספרות

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

פרטים נוספים