מעוניין ללמוד תואר ראשון ברפואה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תואר ראשון ברפואה

תואר תואר ראשון ברפואה

אחת השאלות הנשאלות ביותר בתחום הרפואה היא : איפה הכי כדאי ללמוד רפואה ? בארץ או בעולם? אך אף אחד מהשואלים אינו עוסק בשאלות של למה ללמוד רפואה או האם זה משתלם והסיבה לכך היא שבדומה למקצועות האומנות יש אנשים שהלב קורא להם והם נמשכים לעולם הרפואה אם מסיבות של שליחות ועזרה לזולת או מסקרנות טבעית במחקר ובניתוחים מורכבים.

לימודי הרפואה מאוד קשים ומצריכים ציונים גבוההים והתמסרות מוחלטת לחומר הנלמד , הרופא העתידי צריך להיות פרפקציוניסט ולעמוד בדרישות של שלמות כי אחרת הוא יפגע במטופלים ויעשה טעויות שיכולות לעלות בחיי אדם , הרופא חייב להיות שם למטופליו בכל מצב וללא השפעות חיצוניות הקשורות לקונפליקטים ופוליטיקה ועליו להתמקד אך ורק בטיפול באדם הנצרך לטיפול.

בגלל רוחב היריעה של הידע הרפואי שנצבר עם השנים הרופאים נדרשים לבחור את הנישה אליהם הם נמשכים ובו הם רוצים לעסוק וכך רופאי שיניים לא יעסקו בניתוחי לב פתוח ומנתחים ואף הבכירים ביותר לא יעסקו ברפואת עיניים , ניתן ללמוד רפואה כללית דבר שנותן מידע נרחב על מגוון רחב של תופעות ולעסוק מאוחר יותר באבחון וטיפול ראשוני לרוב כרופא משפחה או כמאבחן מסוגים שונים אך כדי לעסוק במקצוע מבוקש לרוב יש צורך בציונים מאוד גבוהים.

ככל שהרפואה מתקדמת והמכשור בו אנו עושים כיום שימוש ברפואה תוחלת החיים של בני האדם מתארכת וכבר כיום צפוי שילידי שנת 2000 והלאה בני האדם יחיו עד לגיל 100 שנים בבריאות סבירה. אך בעוד מחלות ובעיות מסוימות ברפואה יודעת לפתור אחרות היא יכולה רק לעזור בהרגעת הכאב וזיהוי מקור הבעיה כאשר התרופות והטיפולים הנדרשים אינם מצליחים להתמודד עם בעיות חדשות שצצות בכל מספר שנים.

כיום יש בנוסף לרפואה הקונבנציונלית הנלמדת בתואר זה אין ספור רופאים אלטרנטיבים שחלקם אכן עוזרים אך רובם אינם עושים דבר והם מטפלים בשיטות שונות המבוססות על הטבע ואינם בעלי תואר דוקטור אלא מחזיקים ברשיון עיסוק בתחומים שלהם , כאשר יש אדם שנמשך לרפואה אך אינו מספיק בקיא ואו חסר תעודה מתאימה הוא יכול לנסות לעסוק ברפואה ההומאופטית ואו הרפואה האלטרנטיבית שאינה מבוססת על מדע או בעלת הוכחות אמיתיות במחקר.

יש ענפים שונים ומסלולים יחודיים לכל סוגי הרפואה , תואר ברפואה כללית מקנה את הכלים להתמודדות בעולם הרפואה באופן כללי ולאחר מכן לתואר שני או ללימודי המשך ניתן להתמקצע בתחומי הרפואה המורכבים כגון כל הקשור ללב למוח ולסוגים ספציפים של טיפולים ובינהם ניתוחים מורכבים והתעסקות עם מחקר ומעבדות רפואיות.

כיום ישנה בעיה קשה מאוד בתחומי הרפואה , רופא שמסיים את לימודיו האקדמים יחד עם ביצוע של מחקר והתנסות מסוימת ניגש לעבודת הסטאז' באחת מבתי החולים בארץ ושם כאשר מסיים את ההתמקצעות שלו נתקבל בבעיה כאשר הרופאים הבכירים אינם משחררים את הכסא ודבקים למקום העבודה וכך חוסמים את הדרך לקריירה של הדור הצעיר וכך רופאים בעלי נסיון שהיו צריכים להיות רופאים ולנהל מחלקות נשארים במשרות סטאז' מחוסר ברירה לשנים רבות , אמנם גם משרות סטאז' משלמות כסף טוב אך לא ניתן להשוות בין רמות הרפואה והיכולות של הבכירים לעומת שאר עוסקי הרפואה.

הידע הרפואי מסייע לא רק למי שרוצה לעסוק ברפואה עצמה אלא בשלל התפקידים הרפואיים הנלווים כגון רוקחות והתעסקות עם תרופות שונות כגון אנשי השיווק בחברות התרופות והמחקר ויצירה של תרופות חדשות בחברות הפארמה הגדולות בהם ניתן לפתח תרופות ולהשפיע על חייהם של מליוני ני אדם בכל יום ובכל זמן נתון , החוויה של השליחות היא אחת הגורמות העיקריות של אנשים בבחירה במקצוע זה ההרגשה שעשיתה משהו טוב עם עצמך וכל חייך אתה תורם לאחרים כדי שיוכלו להרגיש טוב יותר ולנהל חיים טובים ונוחים בהרבה. 

יחד עם הסיפוק לעיתים במחלקות רפואיות שונות כגון חדרי המיון ובעיקר בסגל הזוטר של בתי החולים סופגים הרבה תסכול וכעס מצידם של המטופלים ואורחיהם בעיקר מהתחושה שאין את מי להאשים במצב הנתון והדמות הקרובה ביותר לקחת אחריות על המצב הלא נעים , לכן לפעמים אותו אדם שהשקיע שבע שנים מחייו בלימוד ואת כל שאר החיים בסיוע לאחרים סופג ביקורת וחייב לדעת להבין ולקבל את הדברים גם אם הם לא נכונים ולכן העבודה אינה כולה נעימה או נוחה ואנשים חלשים יכולים להיפגע מכך רבות.

תחומי הרפואה השונים כוללים שורה ארוכה של מומחיות:

אנדוקרינולוגיה - עוסקת במערכות ההורמנליות של הגוף.
רפואה פנימית – עוסקת באבחנה וטיפול מחלות לב, ריאות ומערכת העיכול.
רפואת משפחה – רופאים המתמחים בטיפול בבעיות ראשוניות בקהילה.
רפואת ילדים – ענף רפואי המתמחה במחלות אצל ילדים.
כירורגיה - ענף ברפואה המתמקד בטיפול על ידי ניתוחים.
רפואת שיניים – ענף כירורגי המתמקד בשיניים ובחניכיים ובחלל הפה.
אונקולוגיה - ענף העוסק בחקר מחלת הסרטן.
פסיכיאטריה - רפואת הנפש.
אופתלמולוגיה - רפואת עיניים.
גסטרואנטרולוגיה - ענף ברפואה המתמקד במערכת העיכול.
פרוקטולוגיה - ענף ברפואה המתמקד בפי הטבעת ובהמעי הגס.
גינקולוגיה – ענף ברפואה המתמקד במחלות ובעיות אצל לנשים.
רפואה גרעינית - ענף ברפואה שנוגע באיזוטופים רדיואקטיביים לשם מחקר ואבחון מחלות.
רדיולוגיה - ענף העוסק במכשירי דימות, קרינה וכדומה.
רפואה טרופית - ענף ברפואה שעוסק בחקר מחלות השכיחות בעיקר באזורים טרופיים.
רפואה מונעת – ענף ברפואה שעוסק בעיקר במניעת מחלות.
רפואת כאב - ענף ברפואה שעוסק בשיכוך כאבים, ומניעת כאב בעת ניתוח (רפואת הרדמה).
אורתופדיה - ענף ברפואה שעוסק במחלות מערכת התנועה שלד ושרירים.
רפואה משפטית - מטרתה לפתור בעיות משפטיות ברפואה כגון המכון לרפואה משפטית.
רפואת ספורט - ענף ברפואה העוסק במחלות הקשורות לספורט.
ראומטולוגיה - אבחון וטיפול מחלות מפרקים ומחלות אוטואימוניות רב-מערכתיות.
נפרולוגיה - רפואת הכליות.
נוירולוגיה - רפואת מערכת העצבים המרכזית.
המטולוגיה - ענף ברפואה העוסק בדם, רקמות יוצרות דם וההפרעות הקשורות להם.
קרדיולוגיה - ענף ברפואה העוסק במחלות לב וכלי דם.

 


מעוניין ללמוד תואר ראשון ברפואה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תואר ראשון ברפואה

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

פרטים נוספים