מעוניין ללמוד תואר ראשון בפסיכולוגיה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תואר ראשון בפסיכולוגיה

תואר תואר ראשון בפסיכולוגיה

פסיכולוגיה כידוע עוסקת בחקר הנפש וההתנהגות ולאחר זיהוי בעיה והבנת שורשיו והמקורות הגורמים לבעיה מנסים לטפל בבעיה באמצעות טכניקות שונות , טכניקות אלו יחד עם התורה שמאחוריה ומחקרים רבים יחד עם פעילות מעשית בתחום הפסיכולוגיה הן חלק בלתי נפרד מהתואר בפסיכולוגיה , והאמונה היא שמאחר והעולם כולו ונפש האדם בפרט פועלות על פי חוקים ברורים ושתמיד לכל בעיה חייב להיות מניע או גורם אנו נחפש את הגרום לבעיה וננטרל אותו על ידי הטכניקות שפותחו במאות השנים שחלפו.

אם זאת עם השנים (מדובר בהיסטוריה ארוכה מאוד כבר מהעת העתיקה ומבוססת על אלפי מחקרים באופנים שהיום לא כולם יחשבו כחוקיים )התפתחו להם ענפים וסוגים שונים של פסיכולוגיה ולכל אחת יתרונות וחסרונות לטיפול בסוגי בעיות השונות ובנוסף לכך הפסיכולוגיה התפצלה לשלשה ענפים :

פסיכולוגיה חוקרת , ענף זה עוסק במחקר של נפש האדם והתקשורת שבין האדם לסביבה , עם דגש על הפרט (בשונה מסוציולוגיה) יחד עם זאת אנו בוחנים את האישיות של האדם והתהלכים המנטלים השונים כגון התודעה התפיסה והקבלת ההחלטות , חוקרים בקשר שבין תהלכים המתרחשים בראשו של האדם למעשיו וכן בקשר של הגוף הפיזי למצב הנפשי וגם להיפך , מהם ההשפעות של מצב נפשי מעורער על הגוף הפיזי.

פסיכולוגיה כעיסוק , הפסיכולוגים כפי שאנו מכירים אותם על סוגיהם השונים שנלמדים במסלולים המוצעים באוניברסיטות ובמכללות ועל הסטודנט לבחור את תחום ההתמקצעות המתאים עבורו כאשר הבולט מבינהם זהו הפסיכולוגיה הקלינית שמטרתה לאבחן בעיות ולטפל בהן על ידי זיהוי הפרעות התנהגותיות שונות , וישנם פסיכולוגיה המתאימה לחינוך ולארגונים התורמים רבות בתפקוד של מערכות גדולות יותר על ידי ניצול ותיקון של בעיות שונות בחברה. ולבסוף יש פסיכולוגיה שיקומית והומניסטית שעוסקות בסיוע ותיקון בעיות של רגשות ותחושות שונים המפריעים לתפקוד הסביר של האדם.

פסיכולוגיה כאסכולות , אסכולות אלו כל אחת בוחנת תחומי עניין שונים כגון "תורת האישיות" שמרתקת בפני עצמה בנסיון להבין מהו המבנה האישיותי הנכון ביותר ומהי ההתפתחות התקינה של האישיות ואסכולות האחרות גם הם עוסקות בכל מגוון הנושאים בהם עוסק הפסיכולוגיה הרגילה אך מנקודת מבט של הרחבה ותוספת של מבנים ומחקרים על הידוע והמקובל עד עתה.

על הפסיכולוגיה נכתבו מאמרים רבים הטוענים שאינה נכונה ואינה פועלת בפועל , עם זאת שנים על גבי שנים הוכיחו שיש אמת בתאוריות הלמידה והטיפול בפן הפסיכולוגי ועד היום זה נחשב כשיטת טיפול רפואית רצינית ומוכחת.

כיום יש כיוון חדש ולא בהכרח שהוא טוב בו צצים קאוצ'רים בכל מקום לאחר לימודים של מספר שבועות במקסימום בקורס מזורז עם תעודה לא מוכרת ומבצעים טיפולים באנשים כתחליף לפסיכולוג ועובד סוציאלי , אנשים מעוניינים בתפרונות קסם מהירים ולכן הם ניגשים לאותם מלווים ומקבלים סיוע , ימים יגידו האם תחום זה אשר חדש יחסית ינגוס בעוגה של עובדי הפסיכולוגיה או שאולי רק יגידלו אותה , אם זאת מאחר וחל איסור פרסום של פסיכולוגים ואין איסור זהה על קאוצ'רים זה בהחלט מתחיל להיות מחדל ובעיה שלא ברור איך ומתי יטפלו בה.

תואר בפסיכולוגיה בדומה לתארים בודדים בלבד באקדמיה אכן נותן לסטודנט כלים מדהימים לשימוש בחיים ויחד עם זאת מוכח לכל שאף מחשב לא יוכל להחליף את הפסיכולוג בהבנת הרגשות והצרות שעוברות על אדם ורוב הסיכויים שדווקא להיפך והדרישה לפסיכולוג בעידן של בדידות ושל מעמדות יהיה נדרש אף יותר ולכן מומלץ בחום ללמוד רפואת הנפש וצפוי בעתיד גידול בביקוש (כיום הביקוש דל ויש רבים המחוסרים עבודה אם זאת לא רבים משלימים לתואר שני ולא ניתן ללמוד ללא תואר משלים בתחום זה) ובעיות הנפש אמורים להוות את אחת מהמחלות המשמעותיות ביותר בעשורים הבאים עם עליות מטורפות של אנשים דיכאוניים ואובדניים בעולם חומרי לגמרי.

השורה התחתונה : לא תוחלף לעולם במחשב , הדרישה רק תגדל ותתחזק לפסיכולוגים , ניתן לעסוק בעבודה ללא הגבלת גיל . אם יש לך הסבלנות והיכולת ללמוד תואר בפסכולוגיה - לך על זה בכל הכח.


מעוניין ללמוד תואר ראשון בפסיכולוגיה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תואר ראשון בפסיכולוגיה

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

פרטים נוספים