אדריכלות ועיצוב

מעוניין ללמוד תואר ראשון באדריכלות ועיצוב ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תואר ראשון באדריכלות ועיצוב

תואר תואר ראשון באדריכלות ועיצוב

אדריכלות (ארכיטקטורה) היא אחת ממקצועות האמנות המיוחדות ביותר שיש לעולם להציע כיום , היא מכילה בה את האלמנטים של העיצוב ומלבישה אותם על עולם הבניה וההנדסה דבר שיוצר תחושה מיוחדת והיא לא בעלת השוואה לשום אמנות או מקצוע אחר , האנשים שלומדים לתואר באדריכלות לרוב יודעים שנים שזה מה שהם רוצים לעשות ויש איזו שהיא משיכה חזקה לתחום שלא מוסברת במילים.

הרצון של סטודנטים רבים ללמוד במסלול כל כך ארוך שבסופו משכורת סבירה דומה מאוד לתואר ברפואה בו אנשים שבוחרים במקצוע הם אנשים שנולדו לשם זה והמקצוע קורה להם , לאנשים אחרים אף אומנים אחרים זה פשוט לא יעניין והם יעדיפו את לימודי האמנות על פני האדריכלות , כחלק מאומנות הסטודנטים אכן לומדים על הרקע וההיסטוריה של האמנות בדומה לכל שאר הסטודטנים ונהנים מתכנים דומים בחלק מהנלמד.

הרצון העז לבנות ולסרטט להכיר ולנשום מבנים שונים ממהלך ההיסטוריה , הלב פועם כאשר אתם רואים את הבניין היחודי בטיול של אחרי הצבא והתחושות של גם אני רוצה לעסוק בעיצוב של חללים ובניה של מבנים מיוחדים שיתכתבו עם הסביבה ועם ההיסטוריה של המקום , הצורך בליצור יצירה אמנותית בעלת אימרה חזקה ומסר שעובר בתת מודע לכל ההולכים ברחוב מושך אנשים רבים למקצוע האדריכלות.

העובדה לאדריכלות יש רקע היסטורי כבר מימי הרנסאנס באיטליה , והדמויות שעסקו בה במשל השנים יוצרת מציאות בה יש לסטודנט רקע נרחב להבין תהליכים שונים ותקופות שונות בהן התפתח תחום האדריכלות והעיצוב של המבנים ונותן לו כלים להסתכל קדימה ולראות איך הוא מעוניין להשתלב בהיסטוריה ואיך הוא רוצה שיתארו את המבנים שהוא תכנן.

יש משמעות רבה למוסד הלימודים בו נלמד המקצוע מאחר ויש רק מעט מסלולי לימוד של אדריכלות בארץ מוסדות לימוד ואוניברסיטאות זוכות לביקוש ער אבל כדי להשתלב בתעשיה יש ללמוד במקומות הנכונים וליצור את התשתית של הקשרים הרלוונטים ואותם ניתן ליצור רק במוסדות לימוד מסוימים כגון אוניברסיטת תל אביב בה יש את כל הכלים הנדרשים כדי להתקבל לעבודות הטובות ביותר.

בנוסף יש מגוון רחב מאוד של תפקידים דומים בתחומי האדריכלות וכל סטודנט מוצא את הנישה ואת תחום המשיכה שלו כגון אדיכלות נוף או תכנון ערים ויש כאלו שימשיכו בכלל לעיצוב ותכנון של מוצרים שונים וריהוט כל תפקידים אלו מצריכים תאימות ועבודת צוות יחד עם מהנדסים וקבלנים ולכן יש צורך בהבנה בסיסית בתחומים האחרים בנוסף לעיצוב ומקורות השראה ולמידה.

לתחומי העיצוב תמיד יש מסלולים עוקפים וכמו שניתן ללמוד אמנות וניתן לקבל תעודת גרפיקאי כך אדריכלות פנים זוכה לתחרות מצד מעצבי פנים ועיצוב תעשייתי שנוגסים בעוגה , כאשר בוחרים באדריכלות חייבים לזכור שיש תחליפים ולמרות שהם אינם בעלי ערך זהה הם עדיין מקבלים עבודה רבה ומתפרנסים פחות או יותר באותם רמות הכנסה. 

מקומות רבים מלמדים עיצוב ברמות שונות וישנם מוסדות לימוד בעלי שם עולמי לעיצוב שבוגריהם זוכים לביקוש רציני מאוד במגוון התחומים השונים ומתחרים ראש בראש בבוגרי האוניברסיטאות והמכללות האקדמאיות ולכן שיקולים אלו חייבים לתפוס מקום רציני .


מעוניין ללמוד תואר ראשון באדריכלות ועיצוב ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תואר ראשון באדריכלות ועיצוב

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

פרטים נוספים