מעוניין ללמוד פסיכומטרי ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם

פסיכומטרי

אז סיימתם בגרות בשנות התיכון בהצלחה והמשכתם הלאה לשירות צבאי תורם אפילו טיילתם במזרח עם חברים ונהנהתם נורא , ברגע שתרצו ללכת ללמוד לתואר במוסד לימוד אקדמאי רוב הסיכויים שידרשו מכם ציון פסיכומטרי , במידה והוא יהיה גבוהה מספיק לאף אחד לא באמת יהיה אכפת מתוצאות הבגרות שלכם , מאחר והמבחן הפסיכומטיר נועד למטרת בחינה של הכישורים המחשבתיים והביצועים שלכם תחת לחץ ובמהירות.. למה זה נדרש? מאחר והאוניברסיטה והמכללה בה אתם שוקלים ללמוד רוצה להיות בטוחה שיש לך את הכלים הנדרשים בכדי להשלים לימודים בהצלחה.

הציון שתקבלו במבחן הפסיכומטרי יהיה משוקלל בהתאם לציונים שכל שאר התלמידים הרוצים ללמוד בפקולטה המבוקשת ורק הרשימה של הטובים ביותר יתקבלו בפועל , אם תרצו זה עושה חיים קלים מאוד למערך המיון של האוניברסיטאות והמכללות שיחליטו לפי סוג התואר שבחרתם , המבחן בוחן את החשיבה הכמותית והמספרית , המרחבית והיכולת ההתבטאות של הסטודנט וכך הם מקבלים הצצה ליכולות של הסטודנט העתידי.

הבחינה הפסיכומטרית תהיה מורכבת משלשה חלקים חשובים והציון של כל חלק נכנס לשקלול שעל בסיסו מחשבים את הציון הסופי והממוצע כיום בישראל עומד על 536 נקודות ורק בודדים מקבלים את הסכום המקסימאלי בפסיכומטרי -800.  (סכום מינימלי -200)

החשיבה הכמותית , יתבסס על 20 שאלות העוסקות במתמטיקה בתחומים הקשורים לגאומטריה , אלגברה , אחוזים , ממוצעים ושאלות יחס תוך כדי הצורך בהבנה של גרפים וניתוח של נתונים ברמה של 3 יחידות לימוד בבגרות אך השאלות נהיות קשות יותר ויותר לקראת הסוף ומטרת חלק זה בפסיכומטרי לבחון את החשיבה של הנבחן בשאלות לא שגרתיות ופחות את הידע שלו .

החשיבה המילולית , יתבסס על 23 שאלות מסוגים שונים בהם נבחנים היכולות של הנבחן להשוות בין מילים שונות באוצר המילים שברשותו תוך כדי השלמת משפטים ועליו להתבסס על החלטות לוגיות בכדי להשלים משפט בצורה הנכונה ביותר. בנוסף עליו לענות על שאלות הגיון פשוטות ומספר שאלות בהבנה של הנקרא על מאמר מדעי בעל שפה עשירה וגבוהה.

היכולות באנגלית , יתבסס על 22 שאלות בנושאי הבנת הנקרא , השלמת המשפטים והניסוח מחדש של תכנים באנגלית והנבחן נדרש לענות ברמת הדיוק הגבוהה ביותר וכך לאפשר למוסד הלימודים לדעת מהו רמת האנגלית של המתמודד והאם זהו רמה המספקת לאקדמיה ולמוסד הלימודים בו רוצה המתמודד בפרט , אם זאת דווקא לאנגלית יש ניקוד נמוך יותר כלומר יש לו פחות השפעה על הניקוד הסופי בבחינה.

הכנה לבחינה הפסיכומטרית , מספר רב של בתי ספר מלמדים מכינים את התלמידים למבחן הפסיכומטרי וגובים עלות גבוהה מאוד (דבר המקשה מאוד על המעמד הנמוך) בבתי ספר אלו מלמדים בעיקר את השיטות להבנה של המבחן וכך נותנים לתלמידים יכולת להבין יותר מהם הדגשים שעליהם לשים לב ולעבוד עליהם יותר , נוסף לכך הלמידה בחברה מדרבנת את התלמידים להצלחה. 

דווקא בקטע מצחיק מחקרים מראים שהלימודים בבתי ספר להכנה לפסיכומטרי אינם משפרים במיוחד את הציונים אותם יקבלו התלמידים במבחן מעבר למספר נקודות זניח שניתן היה לוותר עליו מלכתחילה ואינו משנה את המעמד של התלמיד. אם זאת אלו שניגשים בפעם השניה והשלישית כבר מוכנים לקראת הבחינה ומוצאים תוצאות טובות יותר , אם כי שוב לא בהרבה.

תרגול וחזרה לפסיכומטרי , לכל הדעות לימוד עצמי או בחברה מומלץ פשוט לתרגל עשרות פעמים עד להכלה של הנתונים באופן המסודר ביותר בראש , הדרך היעילה ביותר ללימוד לפסיכומטרי תהיה : עשיית תרגול באמצעות אחת מאתרי הסימולציה , לאחר מכן למידה של הספרי לימוד באופן מהיר ולא מעמיק ושוב לגשת לסימולציה כך מספר פעמים ולאט לאט הראש יזכור שעליו לקלוט מילים וביטויים מסוימים בשפה העברית והאנגלית ואופן ההתבטאות בכתב תשנה אף היא , שאלות המתמטיקה יהפכו לחוזרות על עצמם והכל יראה פשוט ויקלט טוב יותר במוח.

כצפוי יש טענות קשות נגד מבחן הפסיכומטרי בטענה שאנשים ממוצאים מסוימים מצליחים בה יותר בגלל אופן המבנה והתכנים שעליהם נבחנים , ושי פירון שר החינוך (שנת 2014) מעוניין לבטל כליל את הצורך במבחן הפסיכומטרי לאילו המשיגים ציון מסוים בבגרויות האנגלית והמתמטיקה  לא צריך להרחיב על דעתם של האוניברסיטאות שמעדיפות את השיטה הישנה לסינון תלמידים שאינם מוצאים חן בעינהם.

אגב , באנגלית קוראים למבחן הפסיכומטרי : Psychometric Entrance Test


מעוניין ללמוד פסיכומטרי ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..