מכינה למבוגרים המעוניינים בתואר

מעוניין ללמוד מכינה למבוגרים המעוניינים בתואר ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם

מכינה למבוגרים המעוניינים בתואר

המכינה לבני השלושים פלוס מעניינת ומיוחדת במינה מאחר והיא פונה לקהל יעד מאוד ספציפי ודי קטן ובאופן מעניין בשנים האחרונות מכינות אלו הפכו ליותר ויותר נפוצות וכיום הן נמצאות ברוב מוסדות הלימודים הגבוהים בעידו של המועצה להשכלה גבוהה , הלימודים במכינות אלו אינם קשים במיוחד וכוללות מספר מצומצם של קורסים אקדמים שאמורים להחזיר את הברק לעינהם של הסטודנטים המבוגרים.

כאשר אדם מגיע לגיל שלושים ומעלה ומחליט שכעת ניתנת לו ההזדמנות ללמוד לתואר ראשון הוא אינו מעוניין לחזור אחורה ולהשלים בגרויות והוא מוותר על התענוג של הפסיכומטרי ולכן הוא יחפש לו מכינה כדי שלאחר המכינה הוא יוכל להמשיך בלימודיו במוסד אקדמי וללמוד לתואר ראשון , המוסדות לימוד שרואות בדור זה גם ככה פוטנציאל אבוד שמחים לקבל את הסטודנטים הבוגרים מיד לאחר סיום המכינה ולאפשר להם ללמוד לתואר.

בני השלושים לומדים במכינה את הקורסים החשובים שנדרשים מהם כדי להשתלב בלימודים יחד עם הצעירים לאחר שנים בהם הם התנוונו בעבודה או בחיי המשפחה  , המכינות מבינות שבגיל כזה אין מקום למשחקים ועל הסטודנט לפרנס ולדאוג לאין ספור דברים ולכן הם מאפשרים למידה בשעו הערב ובימים מסוימים בשבוע יחד עם הקלות רבות כדי להוריד מעט מהעול של לימודים אינטנסיבים.

במכינה עצמה שאינה נמשכת יותר ממספר חודשים בשונה מהמכינות להשלמת בגרויות מתמקדים בלימודי הקורסים שמהווים מבוא לקורסים המתקדמים יותר וכך הם לומדים להכיר את המוסד האקדמי פחות או יותר ולהשתלב בלימודים לאחר שהם מנערים את האבק ומראים לצעירים איך לומדים המבוגרים , למרות שלימודים במסלול זה אינם קשים כשל הצעירים לאדם בוגר בעל משפחה ועבודה סדירה זה לא קל כלל ועיקר אלא מהווה קושי אדיר ולכן זהו סימן מבחן לרצינות של הסטודנט הבוגר להמשך לימודיו.

למי זה מיועד? לרוב יגיעו ללימודי התואר מבוגרים שמיד לאחר סיום הצבא או הלימודים התחתנו והחיים שטפו אותם למערבולת בה לא יכלו לעצור וכאשר הילדים עזבו את הבית או התבגרו או כאשר הם נדרשו לתואר בעבודה הם נאלצו ללמוד , אם זאת יש כיום יותר ויותר מבוגרים שבוחרים בזכות עצמם ללכת וללמוד לתואר למטרות הנאה ולשיפור מעמדם החברתי ותו לא , מאחר והלימודים מתרכזים בקורסי מבוא שונים זהו תחום מעניין מיוחד ולכל מכינה יש מסלול מעט שונה אך בעל טעמים וריחות דומים.

במסלולי הלימוד שמיועדים לחרדים יש התחשבות רבה בעובדה שלא קל להשתלב ללא רקע מתאים כלל לכן הדרישות יהיו שונות והקורסים שילמדו יעשו בקצב שונה וברמה אחרת ולבסוף גם הם ישתלבו באקדמיה במסלולים המיוחדים להם.

 


מעוניין ללמוד מכינה למבוגרים המעוניינים בתואר ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..