מעוניין ללמוד הכנה למבחן הGMAT ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם

הכנה למבחן הGMAT

מבחן הGMAT הינו מבחן מיון לסטודנטים הרוצים להמשיך ללימודי תואר שני בישראל ובעולם , מבחן זה כבר אינו דומה לפסיכומטרי אלא יותר למבחן הSAT האמריקאי ודבר זה הופך את החיים לקשים במיוחד עבור הישראלים שחושבים שיהיה להם קל , מאחר והמבחן נכתב למנטליות שונה ולבוגרי מסלולי הלימוד בארצות הברית היא שונה מהמבחן שבנוי על החינוך הישראלי - הפסיכומטרי.

לא רק שנדרש ידע נרחב ותרגול רב בדומה לכל מבחן מיון אחר אלא שיש צורך ממש להיכנס לראש אחר ,  אופן המחשבה והמהירות שיש לחשוב שונים ומקשים במיוחד ולכן יש צורך בקורסים בהכנה למבחן הז כי אחרת זה יכול להיות סיוט מתמשך שלא יגמר במשך זמן רב בגלל כמות החומר שנדרש ללמוד וללא הכוונה תבזבזו זמן יקר על דברים לא רלוונטים.

בדומה לפסיכומטרי הישראלי יש למבחן הGMAT ערך רב מאוד ולכן הוצאה של ציון גבוהה במבחן יכולה לכסות על העובדה שהוצאתם ציונים בינוניים בתואר הראשון , כלומר האוניברסיטות בארץ ובעולם מתעניינים בעיקר בתוצאות המבחן ופחות בהיסטוריה של הסטודנט.

המבחן עצמו בנוי בצורה דומה למבחן האמיר"ם שעשיתם במהלך לימודי התואר ראשון בסינון באנגלית כך שאם הידע שלכם נרחב השאלות יהפכו לקשות במיוחד ובמידה ויש בידכם ידעמועט השאלות יהפכו לקלות יותר כך שהציון ניתן באופן מהיר והמחשב יודע מה מצבכם בכל רגע נתון וייתן לכם את השאלות המתאימות עבורכם.

המבחן מחולק לשלשה חלקים ובכל אחת מהן הזמן נע בין 60-75 דקות עם הפסקות של 10 דקות בין לבין , כאשר החלק הראשון יהיה בכתב ועל הנבחן יהיה לכתוב שני חיבורים לא קלים בכלל ולאחר מכן השאלות הופכות לאמריקאיות אך לא פחות מורכבות ומבלבלות מאשר הכתיבה עצמה כך שזה לא בהכרח טוב לסטודנט.

החלק הראשון : כתיבת חיבורים , בחלק זה על הסטודנט לכתוב חיבורים על בסיס נושא שמביאים לו באופן אקראי ועליו לכתוב את דעתו בעד ונגד וכמובן להביא נימוקים ראיות והסברים משכנעים לדעתו יחד אם דוגמאות וסימוכין ממקרים אמיתיים כדי להוכיח את טענותיו וכל זאת עליו לעשות בצורה ברורה ובהירה כך שיהיה קריא ומובן.

לאחר מכן יוצג בפני הסטודנט טענה או מחקר כלשהו ועליו להשים את האצבע על הבעיות השכליות - לוגיות שיש בטענה ולהסביר איך הוא מפריך אותה או לפחות להוכיח שהטיעונים שעולים מן הטקסט חלשים ולא בעלי הגיון לוגי , כאשר מטרת שני חיבורים אלו לראות איך הסטודנט מתמודד עם דיון ועם טענות מנוגדות לצד היכולת לזהות בעיות ולנמק את הסיבות לחוסר נכונותם בצורה יעילה בהירה וברורה דבר שנדרש למחקר ולעבודות בתואר השני.

החלק השני : שאלות כמותיות , חלק זה עוסק בבעיות כמותיות בדומה לבמחנים שמתקיימים בארת ועל הסטודנט לבוא מוכן להתמודד עם בעיות של אלגברה , אחוזים , בעיות כמותיות , הסתברויות שונות ובעיות הנדסיות ברמה סבירה וזאת כחלק מבדיקה כללית שלש הידע הכללי של המתמודד לצד כישוריו בהתמודדות עם בעיות לוגיות ומתמטיות.

לאחר מכן מוצגות למתמודד כמה שאלות במנה קבוע  ואלו נועדו כדי לבדוק את רמת ההבנה והכרה בחשיבות של נתונים שונים ועל הנבחן לבחור מבין שני הצהרות מתאימות מי מהן מתאימה יותר ועונה על השאלה שנובעת מהפיסקה הקבועה וזאת על מנת שיוכל לפתור את הבעיה שעומדת מולו , שוב כדי לסנן ולברור את הטובים ביותר בעלי כישורים בפתרון בעיות ובהתמודדות עם קבלת החלטות.

החלק השלישי : שאלות מילוליות , לאחר קריאה מהירה של כשלושת מאות מילים על הנבחן לענות על שאלות לא קלות שבוחנות את הידע שלו וההבנת הנקרא של החומר זה עתה הוא ראה ומטרת חלק זה לראות מה הם כישורי המתמודד בהבנה של הקטע ברמות שונות כגון ברמה הלוגית ברמה הרעיונית וברמה של הנושא הכללי.

חלק נוסף אך לא קל בכל בהם מוצג לסטודנט קטעים שונים של טקסט בה מודגשים מילים או משמעויות מסוימות ועליו להחליט האם המשפט והשימוש במילה הם במקום הנכון או שמה מדובר בטעות דקדוקית לשונית או במבנה המשפט תוך התייחסות לרמת הבהירות של המשפט הפיסוק והדיוק דבר שלא רק קל על ישראלים אלא קשה במיוחד על ילישי ארצות הברית שכידוע הדקדוק בשפה האנגלית והשימוש במילים יכולים להיות קשים ומורכבים במיוחד לאנשים שלא עושים בהם שימוש באופן יומיומי.

לבסוף על הנבחן לענות על קטע קצר שמלווה בשאלות וזאת כדי לבחון את היכולת של המתמודד בהצגת טיעונים וניתוח של טיעונים של אחרים , שוב דבר לא קל בגלל העומק הרב שיש לתת לדברים , כאשר בו זמנית השעון מתקתק והזמן מוגבל ולכן משמעות רבה להתכוננות ממושכת למבחן זה.

ניתן כיום ללמוד לקראת מבחן הGMAT גם און ליין באתרים שונים ולכן מומלץ לבדוק אותן ואת המחירים שהם דורשים אם זאת בגלל מורכבות המבחן יש לבדוק האם זה אכן משתלם או שמה עדיף ללמוד באופן מקצועי בכיתה כך שהציון יהיה גבוהה יותר.

 


מעוניין ללמוד הכנה למבחן הGMAT ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..