האוניברסיטה הפתוחה

מעוניין ללמוד בהאוניברסיטה הפתוחה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא האוניברסיטה הפתוחה

האוניברסיטה הפתוחה

האוניברסיטה הפתוחה

האוניברסיטה הפתוחה היא בפועל האוניברסיטה הגדולה ביותר בישראל , לומדים בה 48,000 סטודנטים לתארים שונים במכלול רחב של אופציות מוסד לימודים שמטרתו להאפשר רכישת ידע לכל המעוניין בכך ללא הגבלות או מגבלות , כל אדם בישראל שרוצה ללמוד לתואר יכול לגשת להירשם ולהתחיל ללמוד ללא צורך בבגרות ללא צורך בפסיכומטרי ועוד ועוד חסמים שנדרשים במכללות ובאוניברסיטאות האחרות.

יחודה של האוניברסיטה הפתוחה על פני אחרות נמצאת לא רק באפשרויות הקבלה ללימודים אלא גם במכלול הרחב כל כך של הקורסים והתארים שהיא מציעה ניתן כיום לשלב מאות תארים ולעשות תואר דו חוגי בהתאם לדרישות הסטודנט ובתחומי העניין המתאימים לו גמישות זו מאפשרת לרבים להתעניין מחדש בלמידה לקראת תואר ראשון , פריסת הלימודים תלויה בסטודנט וניתן לסיים תואר אף בשנתיים עם עבודה קשה או למרוח את התואר על משך שישה שבעה שנים עם דגש לאפשרות להפסקות באמצע לאמהות אנשים עובדים ואו מאילוצים שונים דבר שלא ניתן במוסדות האחרים.

לכל החוששים , ספרי האוניברסיטה הפתוחה כתובים בצורה יעודית ואף נלמדים באוניברסטאות הגדולות והטובות ביותר בישראל בגלל אופים והכתיבה הברורה והעדכנית בהם , למידה עצמית מעולם לא היתה קלה יותר אם זאת ניתן להירשם ללמידה מונחית בכל אחת ממרכזי האוניברסיטה ולהינות ממרצה איכותי ובמידה והוא טוב מספיק לא תצטרכו לפתוח את הספרים כלל. למרות זאת יש להדגיש שהלימודים באוניברסיטה הפתוחה אינם קלים ואף יש הטוענים כקשים יותר מאחר והסינון של הסטודנטים מתבצע באמצעות הקורסים ובמידה ויהיה קל ערכו של האוניבריסיטה ירד לטמיון לכן יש לצאת מתוך הנחה שלימודי האוניברסיטה שווים ואף קשים מרוב המכללות וברף דומה לאוניברסטאות האחרים.

למידה באוניברסיטה הפתוחה נותנת הזדמנות מדהימה לנסות להיות עצמאי וללמוד לבנות סדר יום לוח לימודים מאחר והיא מאפשרת לסטודנט לבנות את תכנית הלימודים עבור עצמו כאשר בפועל אין שום מגבלות על הסטודנט למעט עמידה במספר יעדים מוגדרים בקורס בהגשת מטלות מנחה והתייצבות לביצוע המבחן. 

למידה מרחוק על גבי המחשב באמצעות מערכת אופק מהנה ופשוטה לשימוש לעיתים נוחה יותר מהגעה לכיתה ובכל רגע ניתן לצפות בהקלטות ולהחזיר אחרוה לצפות שוב בקטע הלא מובן , כלי זה מאפשר לימוד בשעות הנוחות לך גם אם זה בעבודה באמצע הלילה או ביום שבת בצהריים השיעורים בוידאו ברורים נוחים וחברותיים מאוד כך שלכל אדם מתאפשר ללמוד. יתרה מזו ניתן ללמוד באוניברסיטה הפתוחה גם בחו"ל כך שאם אתם שואפים או מתכננים בעתיד לעבור למדינה אחרת או לצאת לשליחות האוניברסיטה הפתוחה תאפשר לכם לגשת למבחנים בשגרירות ישראל ולא תצטרכו לקחת טיסה חזרה לישראל כל מספר חודשים בכדי להשלים את החומר. 

מערכת האוניברסיטה הפתוחה השתכללה רבות עם השנים וכיום הכל מתבצע און ליין באינטרנט והמשמעויות לכך רבות , הגשת מטלות מעולם לא היתה קלה יותר וברורה כל כך העלאה של קובץ מגיעה במיידית למרצה ללא התחשבות בשביתות דואר ישראל או בעיכובים במשלוח , מתקבל אסמכתא המאשרת קבלת המטלה והציון יעודכן אף הוא לאחר מספר ימים על ידי המרצה ותוכל לצפות שוב במטלה עם הערות על גביו. 

לאוניברסיטה הפתוחה יש אתר אינטרנט , אפליקציה ומגוון שירותי יעוץ בתחנות ומוקדים שונים בכל רחבי הארץ מהדרום ועד הצפון שירותי היעוץ הללו מאפשרים קבלת יעוץ לימודים חינם ועזרה בתכנון תכנית לימודית שנתית או לתואר כולו , עזרה במעקב אחר יעדים ותזכורות שוטפות למבחנים , קורסים וציונים.

כל שינוי בלוח הזמנים ובכל ציון או מטלה הסטודנט יכול לבקש לקבל תזכורת בסמס או במייל וכך לעקוב אחר הנתונים שלו , באתר האוניברסיטה כלים רבים וטובים למעקב ולהגשת בקשות שונות כגון מלגות והנחות , ודרכו ניתן לפנות למרצה ולרכזי הקורסים השונים ובצורה מהירה וקלה יותר מבכל מוסד אחר , רמת הארגון של האוניברסיטה מדהימה.

 


תנאים סוציאליים
רשימת התנאים הסוציאלים הנכללים בבית הספר

ספריה

ספריה המאפשרת השאלת ספרים , ישיבה ללימוד עצמי

מתאים לדתיים

גילוי כבוד והבנה לצרכים של הדתיים וחרדים בלימודים

בית כנסת

ישנו בית כנסת פעיל עם תפילות ושיעורים

מעבדה

יש בקמפוס מעבדה מאובזרת ופעילה לצרכי מחקר

מדשאות

איזורי ישיבה ומדשאות מוצלות לישיבה רגועה בהפסקות

רדיו/עיתון קמפוס

עיתון חינמי לסטודנטים ואו ישנו רדיו קמפוס

חדרי מחשבים

חדרי מחשבים לשימוש חופשי לצרכי לימוד לסטודנטים

קפיטריה/סופרמרקט

במתחם חנות או קפיטריה בגודל מעל 50 מטר

אינטרנט / כבלים

באיזורי הלימוד והמעונות יש אינטרנט , בחדרים יש כבלים

מחקר

מוסד זה ממן ומבצע מחקרים אקדמאים המתפרסמים לציבור

לימודי חוץ

מוצע קורסים ולימודי חוץ בתחומי לימוד שונים

לימוד מקוון

ניתן לעקוב אחר תכנית הלימודים וללמוד און ליין מהבית

לימודי ערב / לימוד מקביל לעבודה

לימודי ערב מתאפשרים לסטודנטים העובדים

לימודים מקצועיים

לימודי פנאי ומקצוע נלמדים בקורסים על בסיס קבוע

חניה לסטודנטים

לסטודנטים מוצעת חניה חינם או מוזלת משמעותית לסביבה

מיקום מרכזי

תחבורה נגישה וסמוך לאיזורי מסחר ותעסוקה

מלגות

מוסד זה נותן מלגות לסטודנטים מועטי יכולת כלכלית

בנק/כספומט

יש במרחק סביר סניף בנק או בנקט ללא עמלות

נגישות לנכים

מוסד מנוגש לנכים באמצעות מעליות ורמפות בצידי מדרגות , כולל שירותי נכים מוסדרים

קפטריה ומסעדה

בקמפוס יש מסעדה או קפיטריה במחירים מוזלים לסטודנטים

מידע אישי

מכללה / אוניברסיטה עם איזור מידע אישי לסטודנט , באיזור זה ניתן לעקוב אחר ביצועי הסטודנט

מפת הגעה
דרך האוניברסיטה 1, ת"ד 808, רעננה 4353701


מעוניין ללמוד בהאוניברסיטה הפתוחה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא האוניברסיטה הפתוחה

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
תמונת פרופיל Yisrael

זה נכון הלימודים לא קלים אבל אתה שולט בחומר מתי שאתה רוצה אתה לומד

פרטי קשר להאוניברסיטה הפתוחה


טלפון:
09-7782222
פקס:
09-7780623

פרטים נוספים