מעוניין ללמוד תואר ראשון בקולנוע ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תואר ראשון בקולנוע

תואר תואר ראשון בקולנוע

רבים מתעניינים בלימודי קולנוע , זהו תחום שמקבל הרבה תהודה מאחר וכולנו יושבים בבית שומעים על המפורסמים על הכסף הטוב שהם מרוויחים ועל ההנאה שלהם מיצירה , וכל אלו נכונים בחלקם ובאמת העוסקים בקולנוע יכולים להינות מעבודה טובה ומשכורת גבוהה ואף לקבל את אור הזרקורים אך יש להכיר ולדעת שהקולנוע מתחלק למספר תתי מגמות שונות שיכולות לבוא יחד עם לימודי חוג נוסף ומשלים שנותן להם ערך נוסף לרוב הלימודים לקולנוע יגיעו יחד עם טלויזיה.

מגמת העיון , מעט היסטוריה. הקולנוע שעוסק בעיבוד תמונות וקול וחיבורן יחד היא המשכה של ה"ראיונוע" בעצם קטעי תמונות אך ללא היכולת לחבר אליהם צלילים וקול , הקמתו של הולייווד כבירת הקולנוע והסרטים , והיצירות הגדולות שהובילו והכווינו את הקולנוע לשיטת הצילום והצלילים כפי אנו מכירים היום , הדמויות שמאחורי הקולנוע והמצאתה , וההשפעות הרבות שיש לקולנוע מראשית דרכה ועד היום על הצופים הרבים. כאשר בוחנים את הקולנוע נכיר גם את ההיסטוריה של הקולנוע הישראלי שהחלה כבר מתקופת המנדט הבריטי וקפיצת הדרך בשנות השישים ואסור לשכוח את סרטי הבורקס של שנות השבעים ועוד.

מגמת ההפקה , הפקתם של סרטים יקרה מאוד ועושה שימוש בכלים יקרים ובצוות גדול שכולל בתוכו את השחקנים את הבמאי את הצלמים והתסריטאים את העורכים ועוד אנשים רבים שלא נראים על המסך , כל איכותו והצלחתו של הסרט מונחת על ראשו של המפיק שעליו מוטלת האחריות לנהל את הבמאי ואת הצוות הנרחב משלבי הכתיבה של הסרט בחירת צוות ההפקה והצילום ועד ניהול הסט וההוצאה לאקרנים , טעות בהפקה או תכנון שגוי יכולים להוריד כספים רבים לטמיון בגלל הצורך בעבודה אנושית שלעיתים תחייב חזרה על סצינה כמה פעמים עד להשלמתה באופן מושלם ומהנה לצפיה.

מגמת התסריטאות , מאחורי כל סרט טוב יושב תסריטאי שכותב את התסרטי באומנויות המסך ויש לו מיקום מרכזי בעולם הקולנוע והטלויזיה והוא עומד בשורה הראשונה יחד עם המפיק והבמאי , התסריטאי הוא הראשון שעובד בהכנת התקציר לסרט שעל בסיס עבודתו מוחלט האם לעשות את הסרט או שהעלילה והתיאורים וההוראות שחיבר אינם מספיק טובות , מוטלות על כתפיו לחץ רב להצלחה , בכתיבתו של תסריט יש שלבים רבים לפני הפיכתו לסרט והדיאלוגים בין הדמויות מתחילות להכתב , לרוב התסריטאי יהיה בעל הזכויות על כתיבת הסרט בישראל יש רק כמה מאות תסריטאים ורק בודדים מוכרים במיוחד עם זאת יש כל כמה שנים פריצת דרך וכשרון חדש נגלה ומתפרסם. .

סוגים נוספים של קולנוע , ניתן לראות כיום קולנוע שנעשה על ידי אינמציה והנפשת דמויות שנעשות במחשב ובחדרי עריכה יחד עם חיבור של קולות שנעשות עבור היצירה והן מהוות פיתוח של האינימציה קלאסית שבהם עשו שימוש בסרטוט הדמויות ביד כפי שנהגו לעשות בחברת "דיסני" , שיטות צילום חדשות העושות שימוש בטכנולוגיות חדישות כגון שילוב של קולנוע מסורתי עם עיבודי מחשב מתקדמים שהופכים את השחקנים ומוסיפים עליהם רובד נוסף , ניתן לראות כיום את השימוש בכלים חדישים לצילום בתלת מימד ובכל שנה עם התקדמות הטכנולוגיה עושים שימושים ביכולות חדשים שלא היו קיימים בעבר וגורמים לצופה להתחבר לסרט בקולנוע ואו בטלויזיה.

הקולנוע הוא ללא ספק אחד מתחומי הלימוד המגניבים ביותר שניתן ללמוד כיום ולאלו שכישרוניים בו מחכה עתיד כלכלי רווחי במיוחד , עם זאת בתחומים אלו של ההפקות קולנוע לא תמיד יש עבודה וצורת העסקה היא לפי פרויקט ובפורמט הפרילנס כלומר תשלום לפי שעות עבודה ובמידה ואדם בתחום נשכר לעבודה על סט והסרט מתבטל העובד יכול למצוא את עצמו תקופה ללא עבודה. למרות זאת יש מספר רב של פרויקטים בקולנוע כל הזמן והביקוש מצד קהל הצופים עולה כל הזמן ולכן אפשרי לחיות טוב מעסקי הקולנוע.

עבודה בקולנוע , כיום לא ברור האם התואר בקולנוע אכן יכניס את הסטודנט לתעשיה ולרוב יהיה עליו לעבור לאחר סיום לימודי התואר באחת מבתי הספר של רשתות הטלויזיה או הפרסום כגון "הבצפר" של משרדי הפרסום ו"הברזל 23" של רשת  ו "make"  בית הספר החדש מבית קשת שיעבירו אתכם קורס של שנה להכרה של המקצוע שבחרתם ותחבר אתכם עם צינור החמצן של התעשיה בישראל.


מעוניין ללמוד תואר ראשון בקולנוע ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תואר ראשון בקולנוע

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

פרטים נוספים